Collection: Natalie Brobst
Hi! I'm Natalie, the owner of Nuggets of Wisdom. I have been teaching since 2010 and my favorite classes are definitely History/Geography, ASL, and ELA.
I graduated with my BS in Elementary Education and passed my Praxis in ELA/Social Studies in September, 2024.
I have lived in the Harrisburg, PA area most of my life except college and have a wonderful husband, four children, 4 hens, and 2 cats.
We have been homeschooling for 7 years as of 2025! I absolutely love being a homeschooling evaluator and helping them join the wonderful world of homeschooling.
-
Uppercase Cursive Handwriting Book
Vendor:RTSLCRegular price $4.99 USDRegular priceUnit price / perSale price $4.99 USD -
Amusement Park Activity Workbook For All Ages- PDF
Vendor:RTSLCRegular price $5.99 USDRegular priceUnit price / per$0.00 USDSale price $5.99 USD -
Geography from A to Z; A Picture Glossary Companion Guide
Vendor:RTSLCRegular price $12.50 USDRegular priceUnit price / perSale price $12.50 USD -
Language Arts Writing Prompts and Reading Tracker for Elementary School
Vendor:RTSLCRegular price $5.99 USDRegular priceUnit price / perSale price $5.99 USD -
Noun Worksheet Pages for 2nd - 4th Grades
Vendor:RTSLCRegular price $5.00 USDRegular priceUnit price / per$0.00 USDSale price $5.00 USD -
Square Game: Golden Retriever
Vendor:RTSLCRegular price $1.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $1.00 USD -
Square Game: English Bulldogs
Vendor:RTSLCRegular price $1.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $1.00 USD -
Square Game: Dalmatians
Vendor:RTSLCRegular price $1.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $1.00 USD -
All About My Dog
Vendor:RTSLCRegular price $0.99 USDRegular priceUnit price / perSale price $0.99 USD -
Square Game: Corgi
Vendor:RTSLCRegular price $1.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $1.00 USD -
Pregnancy and Baby Care Log
Vendor:RTSLCRegular price $3.99 USDRegular priceUnit price / perSale price $3.99 USD -
Lily and Her Unicorn
Vendor:RTSLCRegular price $5.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $5.00 USD -
A Curious Kitten; Written by Nat Bro
Vendor:RTSLCRegular price $5.00 USDRegular priceUnit price / per$0.00 USDSale price $5.00 USD -
Division Problems Worksheet
Vendor:RTSLCRegular price $2.99 USDRegular priceUnit price / perSale price $2.99 USD -
Sudoku Book 1 (100 Puzzles for Adults)
Vendor:RTSLCRegular price $8.50 USDRegular priceUnit price / perSale price $8.50 USD -
Garden Planner and Logbook (Undated)
Vendor:RTSLC5.0 / 5.0
(0) 0 total reviews
Regular price $5.99 USDRegular priceUnit price / perSale price $5.99 USD













