Collection: Upper Elementary ELA
These products are for 4th-6th graders.
-
Parts of Speech: Verbs (Self-Paced)
Regular price $15.00 USDRegular priceUnit price / per -
Parts of Speech: Nouns (Self-Paced)
Regular price $15.00 USDRegular priceUnit price / per -
5-Paragraph Essay Graphic Organizer: Theme Park Rides
Regular price $7.50 USDRegular priceUnit price / per -
How to Write a 5-Paragraph Essay (Self-Paced)
Regular price $45.00 USDRegular priceUnit price / per -
How to Write a Basic Paragraph
Regular price $30.00 USDRegular priceUnit price / per -
How To Write an Essay Introduction (Self-Paced)
Regular price $20.00 USDRegular priceUnit price / per -
In-Text Citations MLA 9 (Self-Paced)
Regular price $20.00 USDRegular priceUnit price / per -
Creative Writing Story Scaffolding: Space Explorer
Regular price $5.00 USDRegular priceUnit price / per -
Creative Writing Story Scaffolding: The Baker
Regular price $5.00 USDRegular priceUnit price / per -
Creative Writing: The 5 Senses (My Place)
Regular price $5.00 USDRegular priceUnit price / per -
Creative Writing: Story Scaffolding (The Corn Maze)
Regular price $5.00 USDRegular priceUnit price / per -
Creative Writing: Questions Words (The Lucky Socks)
Regular price $5.00 USDRegular priceUnit price / per -
How To Write an Essay Conclusion (Self-Paced)
Regular price $17.50 USDRegular priceUnit price / per -
Learn to Read and Write Level 4
Regular price $4.00 USDRegular priceUnit price / per -
Non-Fiction Chapter Book Journal and Review
Regular price $2.00 USDRegular priceUnit price / per -
Parts of Speech Games
Regular price $1.00 USDRegular priceUnit price / per
Giveaway Time for Living Lights Curriculum!
Fill out the form to get your chance to win a free copy of our full-year curriculum. There will be 3 winners!